Aktualności i Wydarzenia

Strona główna 9 Aktualności i wydarzenia
A

28 luty 2023 r.

Konferencja | Wielkopolska konkurencyjna. Nowe możliwości rozwoju MŚP i JST – Krotoszyn, 28.02.2023 r.

We wtorek 28 lutego 2023 r. o godzinie 10:00 w Krotoszynie odbędzie się kolejna już konferencja w ramach cyklu „Wielkopolska konkurencyjna. Nowe możliwości rozwoju MŚP i JST”!

W gronie ekspertów, przedsiębiorców i samorządowców będziemy rozmawiać o szansach rozwojowych przy użyciu narzędzi oferowanych przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o. o. Poruszymy również temat zmian podatkowych, wynikających z Polskiego Ładu i wyzwaniach z nimi związanych, które napotkamy w ciągu najbliższych miesięcy, przy pierwszym rozliczeniu podatkowym wedle jego reguł. Będzie mowa także o nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, alokacji środków i szansach z tym związanych.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a poszczególne panele zostaną poprowadzone przez ekspertów ds. finansów, funduszy europejskich oraz doradców podatkowych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wsparciem potencjału biznesowego wielkopolskich przedsiębiorstw i samorządów.

Szczegóły programu oraz informacje organizacyjne znajdą Państwo w agendzie ➡ https://bit.ly/AGENDA-28-02-2023

Chęć udziału można zgłosić ➡ https://bit.ly/Krotoszyn-28-02-2023 

Serdecznie zapraszamy!

Grafika informująca o organizowanej konferencji. Żółte, drukowane słowo BEZPŁATNA KONFERENCJA, poniżej czarny, drukowany napis: WIELKOPOLSKA KONKURENCYJNA MOŻLIWOŚCI ROZWOJU MŚP I JST. Poniżej żółte podkreślenie, pod którym znajduje się ikona kalendarza oraz napis KROTOSZYN, 28 LUTEGO 2023 R., GODZ. 10:00 W tle widzimy wybielone zdjęcie przedstawiające ratusz w Poznaniu. Na górze zdjęcia znajdują się monochromatyczne logotypy: Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju. Na dole zdjęcia czerwona kreska.

A

21 luty 2023 r.

WEBINAR | Fundusze dla MŚP. Rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw – 21.02.2023 r.

Weź udział w webinarze Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju, który odbędzie się już 21 lutego i poznaj najnowsze formy preferencyjnego wsparcia finansowego na cele inwestycyjne i obrotowe oraz możliwości dofinansowania szkoleń z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Podczas spotkania eksperci zaprezentują:

 • finansową ofertę dla biznesu i jednostek publicznych,
 • pomoc dla mikro-, małych i średnich firm w ekspansji zagranicznej,
 • najważniejsze zmiany podatkowe w 2023 roku,
 • dotacje z EFS+ na rozwój pracowników przedsiębiorstw, organizacji non profit oraz podmiotów publicznych.

Partnerami wydarzenia są: Wielkopolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych i Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

 

Zapoznaj się z agendą wydarzenia – https://bit.ly/AGENDA-21-02-2023

Zgłoś swój udział –  https://bit.ly/webinar-21-02-2023

Do zobaczenia online!

Grafika informująca o organizowanym webinarze. Czerwone, drukowane słowo webinar, pod którym znajduje się czarny, drukowany napis: Fundusze dla MŚP. Rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw. Poniżej czerwone podkreślenie, pod którym znajduje się ikona kalendarza oraz data 21 lutego 2023 r. W tle widzimy wybielone zdjęcie przedstawiające biały stół, na którym znajduje się laptop, kubek kawy, otwarty zeszyt oraz dłonie osoby trzymającej długopis. Na górze zdjęcia znajdują się monochromatyczny logotypy: Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju.

A

31 stycznia 2023 r.

WEBINAR | Fundusze dla MŚP. Rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw – 31.01.2023 r.

Dołącz do webinaru „Fundusze dla MŚP. Rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw”,  który odbędzie się 31 stycznia i poznaj najnowsze formy wsparcia finansowego:

 • NOWOŚĆ. Pożyczka EKOenergetyczna II. Uruchomienie naboru wniosków o finansowanie inwestycji przedsiębiorstw zwiększających efektywność energetyczną.
 • Dotacje z funduszy europejskich. Jak przygotować się do pierwszych konkursów?
 • Fundusz Sprawiedliwej Transformacji. Nowy mechanizm finansowania, który został przyznany Wielkopolsce i zapewnia pomoc na preferencyjnych warunkach.
 • Wsparcie finansowe na cele inwestycyjne i obrotowe biznesu oraz podmiotów publicznych. Aktualizacja tegorocznej oferty dla biznesu i samorządów.

Dowiesz się, jak sfinansować plan rozwoju Twojej organizacji. Zapisz się do grona uczestników webinarium i sprawdź możliwości pomocy z funduszy publicznych.

Spotkanie organizuje Wielkopolski Fundusz Rozwoju, a partnerami wydarzenia są :

 • Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.,
 • Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Poznaniu,
 • Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie.

Chęć udziału można zgłosić na adres promocja@wfr.org.pl lub poprzez formularz zapisu: https://bit.ly/webinar-WFR-31-01-2021

A

14 grudnia 2022 r.

WEBINAR | TRANSGRANICZNA SPRZEDAŻ TOWARÓW – 14.12.2022 r.

Myślisz o rozwoju swojej firmy i ekspansji zagranicznej – platformy marketplace to wejście na skróty na międzynarodowe  rynki!

Internet zniósł wiele granic w transakcjach handlowych. Dołącz do uczestników webinaru już 14 grudnia o godz. 10:00 i przekonaj się, jak łatwo można wejść na obcy rynek. Wśród ekspertów Konrad Zach, który od 20 lat pomaga firmom budować i rozwijać internetowe kanały sprzedaży w modelach B2C, B2B oraz marketplace i Kamila Grotowska z platformy Allegro umożliwiającej handel na terenie całej Unii Europejskiej.

Już ponad 225 tys. MŚP w Europie, w tym 3,5 tys. z Polski jest obecnych na Amazon, co daje wzrost o 20% względem 2020 r. W 2021 r. polskie MŚP sprzedały za pośrednictwem tylko tej jednej platformy 25 mln produktów (średnio 50 co minutę) i stworzyły 12 tys. miejsc pracy, osiągając wartość handlowych transakcji eksportowych na poziomie ponad 750 mln euro.

Jakie są perspektywy? Zdecydowanie możemy spodziewać się dalszego dynamicznego rozwoju międzynarodowej e-sprzedaży. Warto więc już teraz zarezerwować czas na nasze webinarium.

Kluczowe trendy cross border e-commerce na rynku UE, Azji oraz rynków wschodzących, przykłady popularnych platform w podziale na rejony geograficzne i modele biznesowe. Innymi słowy – wszystko, co trzeba wiedzieć o transgranicznym handlu online. W programie praktyczne wskazówki, case study i sesja Q&A.

Chęć udziału można zgłosić na adres wydarzenie@wfr.org.pl lub poprzez stronę internetową – https://bit.ly/webinar-14-12-2022

Będzie konkretnie i probiznesowo!

Zachęcamy do rejestracji.

Agenda-14-12-2022

A

13 grudnia 2022 r.

WEBINAR: „Fundusze dla MŚP. Rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw”!- 13.12.2022 r.

Już we wtorek 13 grudnia nasi eksperci powiedzą, jak sfinansować inwestycje, które planuje Twoja firma oraz skąd pozyskać wsparcie na utrzymanie płynności.

 • Planujesz realizację zamówienia publicznego?
 • Potrzebujesz dodatkowego finansowania projektu UE do czasu uzyskania refundacji z instytucji wdrażającej?
 • Chcesz przeprowadzić inwestycję na terenie wielkopolskiego miasta, szukasz finansów na projekty rewitalizacyjne?
 • Rozważasz modernizację ukierunkowaną na polepszenie efektywności energetycznej i potrzebujesz funduszy?
 • Chcesz rozpocząć działalność eksportową lub ją zwiększyć, ale potrzebujesz środków na niezbędne w tym celu inwestycje?
 • Może po prostu potrzebujesz wsparcia, które zwiększy płynność finansową Twojej firmy?
 • Twój kontrahent wymaga poręczenia i szukasz najlepszej oferty?

Dołącz do webinarium! Zaprezentujemy możliwości przygotowane dla przedsiębiorstw, jednostek samorządowych oraz innych inwestorów działających w Wielkopolsce.

Partnerami wydarzenia Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. są:

 • Fundusz Regionu Wałbrzyskiego,
 • Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu.

Każda zapisana osoba otrzyma w dniu wydarzenia link logujący do webinarium na platformie YouTube. Transmisja będzie dostępna również na Facebooku WFR.

Chęć udziału można zgłosić na adres promocja@wfr.org.pl lub poprzez stronę internetową: https://bit.ly/webinar-WFR-13-12-2022

Program spotkania: https://bit.ly/agenda-13-12-2022

Do zobaczenia online!

Agenda-13-12-2022

A

7 grudnia 2022 r.

KONFERENCJA W CHODZIEŻY | Finanse na rozwój, zarządzanie podatkami, wyzwania kryzysu energetycznego – 07.12.2022 r.

Chodzież będzie miejscem kolejnej konferencji z cyklu „Wielkopolska konkurencyjna. Możliwości rozwoju MŚP i JST”, która odbędzie się w środę 7 grudnia. Wydarzenie to dedykujemy przedsiębiorcom, samorządowcom oraz instytucjom otoczenia biznesu. Wśród tematów jakie zamierzamy poruszyć, stanowiących bieżące i bezpośrednie zainteresowanie uczestników życia gospodarczego, są te związane z:

 • możliwościami wsparcia mikro-, małych i średnich firm oraz jednostek samorządowych poprzez finansowanie ich celów inwestycyjnych i obrotowych,
 • szansami na rozwój firmy w oparciu o fundusze unijne,
 • zarządzaniem finansami wobec zmian legislacyjnych wynikających z Polskiego Ładu,
 • perspektywami zmian na rynku energii i optymalizacji kosztów jej zużycia.

Konferencja jest skierowana do wszystkich zainteresowanych zmianą posiadanego potencjału biznesowego, wielkopolskich i chodzieskich przedstawicieli mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw oraz jednostek samorządu terytorialnego. Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.

Organizatorami konferencji są :

 • Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o. o.,
 • Burmistrz Chodzieży,
 • Chodzieski Klub Gospodarczy.

Chęć udziału można zgłosić na adres promocja@wfr.org.pl lub poprzez stronę internetową – https://bit.ly/konferencja-07-12-2022

Zachęcamy do udziału i rejestracji.

AGENDA-07-12-2022

A

24 listopada 2022 r.

BEZPŁATNY WEBINAR | Fundusze dla MŚP. Rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw – 24.11.2022 r.

Możliwości finansowania celów inwestycyjnych i obrotowych przedsiębiorstw, szanse rozwoju firm w obecnych czasach, fundusze unijne, w tym dotacje na szkolenia dla biznesu, wpływ ostatnich zmian podatkowych na biznes i samorządy – to wszystko w czwartek 24 listopada na naszym webinarium „Fundusze dla MŚP. Rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw”.

W programie eksperci ds. podatków, inwestycji i źródeł finansowania, funduszy UE – przedstawiciele instytucji, które z uwagi na profil swojej działalności, znają i rozumieją oczekiwania przedsiębiorców.

Partnerzy wydarzenia: Krajowa Izba Doradców Podatkowych, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu – Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o., Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

PARTNERZY WYDARZENIA: Krajowa Izba Doradców Podatkowych, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu – Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o., Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Chęć udziału można zgłosić na adres promocja@wfr.org.pl lub poprzez stronę internetową https://bit.ly/Webinar-WFR-24-11-2022.

Każda zapisana osoba otrzyma w dniu wydarzenia link logujący. Transmisja będzie dostępna na platformie YouTube oraz na Facebooku WFR.

Dołącz do uczestników już dziś! Serdecznie zapraszamy!

Agenda-24-11-2022

A

22 listopada 2022 r.

KONFERENCJA | SZANSE ROZWOJU I WYZWANIA GOSPODARCZE POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI – 22.11.2022 r. 

We wtorek 22 listopada o godzinie 10:00 spotkamy się w Ostrzeszowie, gdzie w gronie ekspertów, przedsiębiorców i samorządowców będziemy rozmawiać o szansach rozwojowych przy użyciu narzędzi oferowanych przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o. o., zmianach podatkowych, wynikających z Polskiego Ładu i nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. To kolejna konferencja w ramach cyklu „Wielkopolska konkurencyjna. Możliwości rozwoju MŚP i JST.”

Udział w konferencji jest bezpłatny, a poszczególne panele zostaną poprowadzone przez ekspertów ds. finansów, funduszy europejskich oraz doradców podatkowych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wsparciem potencjału biznesowego wielkopolskich przedsiębiorstw i samorządów.

Szczegóły programu oraz informacje organizacyjne znajdą Państwo w agendzie.

ZGŁOSZENIAhttps://bit.ly/konferencja-OSTRZESZÓW

Serdecznie zapraszamy!

Agenda

A

21 listopada 2022 r.

KONFERENCJA | MOŻLIWOŚCI ROZWOJU DLA BIZNESU I SAMORZĄDÓW – BISKUPICE WLKP., 21.11.2022 r.

Już w poniedziałek 21 listopada w Biskupicach (gm. Pobiedziska) przedsiębiorcy, instytucje otoczenia biznesu oraz przedstawiciele samorządów będą rozmawiać o wyzwaniach dla biznesu, wśród których:

 • sposoby zaradzenia wyzwaniom energetycznym,
 • zarządzanie finansami w obliczu zmian wynikających z Polskiego Ładu,
 • możliwości finansowania celów inwestycyjnych i obrotowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Spotkanie odbędzie się w ramach konferencji z cyklu „Wielkopolska konkurencyjna. Możliwości rozwoju MŚP i JST”. Wydarzenie wraz z Wielkopolskim Funduszem Rozwoju sp. z o.o. organizują:

 • Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska,
 • Pobiedziskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców PROGRES,
 • Krajowa Izba Doradców Podatkowych.

Konferencja jest bezpłatna. Otwarta dla wszystkich zainteresowanych wsparciem potencjału biznesowego wielkopolskich przedsiębiorstw i samorządów. Zachęcamy do rejestracji!

Szczegóły programu oraz organizacyjne znajdą Państwo w agendzie.

ZGŁOSZENIA https://bit.ly/Konferencja-BISKUPICE-WLKP;

Serdecznie zapraszamy!

Agenda

A

17 listopada 2022 r.

Konferencja nt. finansowania ekspansji zagranicznej i możliwości wejścia na zagraniczne rynki: POROZMAWIAJMY O ZAGRANICZNYM BIZNESIE – Konin, 17 listopada, godz. 11:00-13:30 (CKiS Dom Kultury Oskard, sala multifunkcyjna)

W PROGRAMIE M.IN.:

 • Bezpłatna oferta wsparcia ekspansji prezentowana przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu – strategie wejścia na zagraniczne rynki, budowanie przewag biznesowych, praktyczne case study.
 • Ekspansji zagranicznej zdecydowanie sprzyja e-commerce, stąd druga część spotkania poświęcona będzie kwestiom transgranicznego handlu online, czyli cross border e-commerce.
 • Wiedzą o technikach skutecznej sprzedaży online na rynkach zagranicznych podzieli się ekspert Mateusz Grzywnowicz, który koordynuje rozwój sprzedaży na blisko 30 marketplace’ach. Wysłał polskie produkty do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach, przeprowadził setki audytów kont sprzedażowych.
 • Będzie też Dominika Kucińska – Education and Merchant Development Partner z najpopularniejszej w Polsce platformy zakupowej – Allegro, które po przejęciu czeskiego giganta e-commerce Grupy Mall otworzyło dostęp do 32 mln klientów w Czechach, Słowacji, Węgrzech oraz Słowenii i Chorwacji.

Udział jest bezpłatny. Agenda spotkania oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie:

https://www.wfr.org.pl/wydarzenie/konferencja-w-koninie-porozmawiajmy-o-zagranicznym-biznesie/

Zapraszamy!

Agenda

A

27 października 2022 r.

KONFERENCJA | MOŻLIWOŚCI ROZWOJU DLA BIZNESU I SAMORZĄDÓW – Gostyń, 27 października

Już w czwartek 27 października w Gostyniu przedsiębiorcy, instytucje otoczenia biznesu oraz przedstawiciele samorządów będą rozmawiać o wyzwaniach dla biznesu, wśród których:

 • sposoby zaradzenia wyzwaniom energetycznym,
 • zarządzanie finansami w obliczu zmian wynikających z Polskiego Ładu,
 • możliwości finansowania celów inwestycyjnych i obrotowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Spotkanie odbędzie się w ramach konferencji z cyklu „Wielkopolska konkurencyjna. Możliwości rozwoju MŚP i JST”. Wydarzenie wraz z Wielkopolskim Funduszem Rozwoju sp. z o.o. organizują:

 • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gościnna Wielkopolska”,
 • Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego,
 • Krajowa Izba Doradców Podatkowych.

Konferencja jest bezpłatna. Otwarta dla wszystkich zainteresowanych wsparciem potencjału biznesowego wielkopolskich przedsiębiorstw i samorządów.

Szczegółowy program spotkania ➡ https://bit.ly/AGENDA_27_10_2022

Zgłoszenie uczestnictwa prosimy przesłać na adres ➡ promocja@wfr.org.pl  lub poprzez stronę internetową ➡  https://bit.ly/GOSTYN_27_10_2022

Zachęcamy do rejestracji!

Agenda-27-10-2022

A

26 października 2022 r.

WEBINARIUM BIZNESOWE| Fundusze dla MŚP. Rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw – 26 października

Zmiany podatkowe i ich wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej, możliwości finansowania celów inwestycyjnych i obrotowych przedsiębiorstw, szanse dotacyjne z funduszy unijnych, w tym na rozwiązania optymalizujące koszty energii – to wszystko w środę 26 października na naszym webinarium.

Nasi eksperci z ww. dziedzin będą do dyspozycji, by udzielić indywidulanych konsultacji.

Dołącz do uczestników webinarium „Fundusze dla MŚP. Rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw”! To będzie czas, który pozwoli spojrzeć z nowej perspektywy na Państwa codzienne biznesowe wyzwania.

Zachęcamy do rejestracji! Chęć udziału można zgłosić na adres promocja@wfr.org.pl  lub poprzez stronę internetową https://bit.ly/webinar_WFR_26_10_2022

Każda zapisana osoba otrzyma w dniu wydarzenia link logujący do webinarium na platformie YouTube. Transmisja będzie dostępna również na Facebooku WFR.

Zapraszamy!

26.10.2022 AGENDA

A

25 października 2022 r.

Konferencja nt. finansowania ekspansji zagranicznej i możliwości wejścia na zagraniczne rynki: POROZMAWIAJMY O ZAGRANICZNYM BIZNESIE – Kalisz, 25 października, godz. 11:00-13:30 (Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości)

Strategie wejścia na zagraniczne rynki i rozwój prowadzonej działalności eksportowej to wiodące tematy konferencji w Kaliszu z cyklu „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie”. Dodatkowo bezpłatną ofertę wsparcia ekspansji zaprezentuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Ekspert PAIH podpowie, jak budować przewagi biznesowe i wyróżnić się na tle konkurencji. Ekspansji zagranicznej zdecydowanie sprzyja e-commerce, stąd druga część spotkania poświęcona będzie właśnie kwestiom transgranicznego handlu online, czyli cross border e-commerce. Wiedzą o technikach skutecznej sprzedaży online na rynkach zagranicznych podzieli się Mateusz Grzywnowicz – praktyk e-commerce oraz specjalista ds. marketingu internetowego. Specjalizuje się w największych portalach sprzedażowych, jak eBay i Amazon.

Podczas spotkania będzie możliwość indywidualnych konsultacji ze specjalistami ds. cross border
e-commerce, eksportu oraz funduszy europejskich umożliwiających finansowanie innowacji w biznesie.  

Udział jest bezpłatny. Prosimy o zgłoszenia poprzez stronę internetową:

https://bit.ly/WFR_konferencja_w_Kaliszu_25_10_2022

Agenda-Kalisz

A

20 października 2022 r.

Konferencja nt. finansowania ekspansji zagranicznej i możliwości wejścia na zagraniczne rynki: POROZMAWIAJMY O ZAGRANICZNYM BIZNESIE – Leszno, 20 października, godz. 11:00-13:30 (Leszczyńskie Centrum Biznesu)

W ramach cyklu „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie” proponujemy przedsiębiorcom bardzo aktualny temat: transgraniczny handel online, czyli cross border e-commerce.

Swoją wiedzą jak skutecznie sprzedawać online na rynkach zagranicznych podzieli się Konrad Zach, który ma duże doświadczenie w zakresie pomocy firmom w budowaniu, optymalizowaniu i rozwijaniu internetowych kanałów sprzedaży B2C, B2B oraz marketplace. W programie m.in.: praktyczne case study, źródła inspiracji i przykłady popularnych platform marketplace z podziałem na rejony geograficzne i modele biznesowe.

Szacuje się, że globalna sprzedaż na rynku e-commerce osiągnie 6,5 biliona dolarów w 2023 roku, co stanowi olbrzymi wzrost w porównaniu z 2019 rokiem, kiedy to przekroczyła poziom 3,5 biliona dolarów. Na ten dynamiczny wzrost wyniku wpłynęła m.in. pandemia, która zmieniła oblicze zakupów w Internecie. Na przełomie 2020 i 2021 roku firma PayPal przebadała pod kątem zakupów w sieci 13 rynków (Stany Zjednoczone, Indie, Japonia, Francja, Niemcy, Rosja, Wielka Brytania, Meksyk, Brazylia, Singapur, Chiny, Australia, Hongkong), a z przygotowanego raportu wynika, że klienci e-sklepów chętniej decydują się na zakupy online w innym kraju i wydają wtedy więcej niż osoby kupujące tylko w obrębie danego państwa. Niestety polscy e-sprzedawcy są znikomo obecni na rynkach zagranicznych, mimo że jest to dużo łatwiejsza droga dotarcia do klientów spoza rodzimego rynku w porównaniu z tradycyjnym handlem.

Zapraszamy! Udział jest bezpłatny. Prosimy o zgłoszenia poprzez stronę internetową:

https://www.wfr.org.pl/wydarzenie/konferencja-w-lesznie-cross-border-e-commerce/

Agenda-Leszno

A

28 września 2022 r.

Konferencja z cyklu „Wielkopolska konkurencyjna. Możliwości rozwoju MŚP i JST”, 28 września, Pleszew

Zapraszamy do udziału w kolejnej konferencji z cyklu „Wielkopolska konkurencyjna. Możliwości rozwoju MŚP i JST”, która odbędzie się 28 września w Pleszewie, w Zajezdni Kultury przy ul. Kolejowej 3.

Konferencja dedykowana jest lokalnym przedsiębiorcom, przedstawicielom samorządów oraz instytucjom otoczenia biznesu.

Eksperci zaprezentują szereg zagadnień szczególnie istotnych dla obecnej sytuacji gospodarczej tj.:

 • kwestia zarządzania przedsiębiorstwami w obliczu zmian wynikających z Polskiego Ładu,
 • oferta finansowa na cele infrastrukturalne i obrotowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz jednostek samorządu terytorialnego,
 • planowane dotacje z puli funduszy europejskich dla Wielkopolski na lata 2021-2027.

Konferencję wraz z Wielkopolskim Funduszem Rozwoju sp. z o.o. organizuje Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie. Partnerami wydarzenia są: Krajowa Izba Doradców Podatkowych, Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Poznaniu.

Konferencja jest bezpłatna. Otwarta dla wszystkich zainteresowanych wsparciem potencjału biznesowego wielkopolskich przedsiębiorstw i samorządów.

Szczegóły zagadnień organizacyjnych znajdą Państwo w programie spotkania – https://bit.ly/AGENDA_28_09_2022

Zachęcamy do rejestracji – https://bit.ly/PLESZEW_28_09_2022

A

27 września 2022 r.

„Doing Business in Italy” – konferencja online dla przedsiębiorców. 27 września, godz. 10:00-12:00

Szukasz środków finansowych na rozwój swojej firmy, w tym rozszerzenie działalności zagranicą, interesuje Cię rynek włoski? Weź udział już 27 września w konferencji online. Prezentacja włoskich regionów otwartych na współpracę, biznesowe success story polskich firm, dobre praktyki, warunki prawne i finansowe wejścia na rynek włoski. W gronie ekspertów specjaliści z Polski i Włoch wspierający przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej.

Wydarzenie realizowane jest przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. wraz z Biurem Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Zgłoś się i dołącz do grona uczestników już dziś: https://www.wfr.org.pl/wydarzenie/konferencja-doing-businnes-in-italy/.

Na stronie dostępna jest też szczegółowa agenda spotkania.

A

16 września 2022 r.

Bezpłatna konferencja „Wielkopolska konkurencyjna. Możliwości rozwoju MŚP i JST”, 22 września, godz. 10.00, Międzychód

Zarządzanie przedsiębiorstwami w obliczu kolejnych zmian podatkowych wynikających z Polskiego Ładu, finansowa oferta dla małych średnich i mikro przedsiębiorstw na cele infrastrukturalne i obrotowe  oraz wsparcie eksperckie dla przedsiębiorców przy planowaniu rozwoju i nowych inwestycji w powiecie międzychodzkim to tematyka konferencji,  jaka odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie.

Zapraszamy w czwartek 22 września, godz. 10.00.

Podczas konferencji omówimy między innymi następujące instrumenty finansowe Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju:

 • Pożyczka Ekspansja – finansowanie celów inwestycyjnych i/lub obrotowych związanych z rozwojem działalności eksportowej.
 • Pożyczka Regionalna – finansowanie z przeznaczeniem na realizację zamówień publicznych.
 • Pożyczka Dokończ i Spłać Inwestycję Miejską – finansowanie wydatków inwestycyjnych do czasu uzyskania refundacji w ramach projektu dofinansowanego ze środków WRPO 2014+.
 • Pożyczka Miejska – finansowanie wydatków związanych z realizacją przedsięwzięć inwestycyjnych z zakresu rozwoju obszarów miejskich.

Konferencja jest bezpłatna, otwarta dla wszystkich zainteresowanych wsparciem potencjału biznesowego wielkopolskich przedsiębiorstw. 

Konferencję wraz z Wielkopolskim Funduszem Rozwoju sp. z o.o. organizuje Burmistrz Międzychodu. Partnerami wydarzenia są Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Szczegóły spotkania z cyklu „Wielkopolska konkurencyjna. Możliwości rozwoju MŚP i JST” znajdą Państwo w programie – https://bit.ly/AGENDA_22_09_2022

Zachęcamy do rejestracji – https://bit.ly/MIEDZYCHOD_22_09_2022

A

16 września 2022 r.

Bezpłatne webinarium „Fundusze dla MŚP. Rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw”, 20 września, godz. 10.00

Zapraszamy we wtorek 20 września, godz. 10.00 na webinarium „Fundusze dla MŚP. Rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw”.

Co w programie?
Eksperci omówią, jak zmiany w Polskim Ładzie wpływają na prowadzenie działalności gospodarczej. Ponadto przedstawione zostaną możliwości finansowania celów inwestycyjnych i obrotowych oraz poręczenia na rzecz podmiotów z sektora MŚP.

Program oraz formularz zgłoszeniowy na to bezpłatne wydarzenie są tutaj

Spotkanie organizuje Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o., a partnerami  wydarzenia są Krajowa Izba Doradców Podatkowych,  Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. oraz Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego SA.

Do zobaczenia online!

A

8 lipca 2022 r.

Bezpłatne webinarium „Fundusze dla MŚP. Rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw”, 13 lipca, godz. 10.00

Zapraszamy do udziału w kolejnym wydarzeniu z cyklu webinariów „Fundusze dla MŚP. Rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw”, które odbędzie się w środę 13 lipca o godzinie 10.00. Nasi eksperci omówią, jak zmiany w Polskim Ładzie obowiązujące od lipca wpływają na prowadzenie działalności gospodarczej. Ponadto zostaną przedstawione możliwości finansowania celów inwestycyjnych i obrotowych dla sektora MŚP oraz zakładanie własnej firmy krok po kroku: formy organizacyjno-prawne, procedura rejestracji, obowiązki wobec ZUS, źródła finansowania.

Zapraszamy do rejestracji – chęć udziału należy zgłosić na adres promocja@wfr.org.pl lub użyć formularza zgłoszeniowego. Każda zapisana osoba otrzyma w dniu wydarzenia link logujący do webinarium na platformie YouTube. Transmisja będzie dostępna również na Facebooku WFR.

PROGRAM I ORGANIZATORZY:

Spotkanie organizuje Wielkopolski Fundusz Rozwoju. Partnerami wydarzenia są Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Poznań Biznes Partner.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych wśród swych zadań statutowych podejmuje także działania informacyjne dotyczące aktualnych przepisów podatkowych i zasad ich stosowania, posiada 16 oddziałów regionalnych.

Poznań Biznes Partner to ośrodek doradczo-szkoleniowy Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania. Zadaniem Poznań Biznes Partner jest organizacja szkoleń i doradztwa dla przedsiębiorców i  osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

 

Instrumenty finansowe dedykowane MŚP, które zostaną omówione podczas webinarium:

 • Pożyczka Ekspansja – finansowanie celów inwestycyjnych i/lub obrotowych związanych z rozwojem działalności eksportowej.
 • Pożyczka Regionalna – finansowanie z przeznaczeniem na realizację zamówień publicznych.
 • Pożyczka Dokończ i Spłać Inwestycję Miejską – finansowanie wydatków inwestycyjnych do czasu uzyskania refundacji w ramach projektu dofinansowanego ze środków WRPO 2014+.
 • Pożyczka Miejska – finansowanie wydatków związanych z realizacją przedsięwzięć inwestycyjnych z zakresu rozwoju obszarów miejskich.
 • Pożyczka Obrotowa – finansowanie kapitału obrotowego związanego z prowadzoną przez przedsiębiorstwo działalnością gospodarczą, w tym podatku od towarów i usług.
 • Pożyczka Hipoteczna – finansowanie zakupu nieruchomości zlokalizowanych na obszarze województwa wielkopolskiego, powiązanych z prowadzoną działalnością.
 • Pożyczka EKOenergetyczna – finansowanie inwestycji zwiększających efektywność energetyczną, elektromobilność oraz wykorzystanie OZE minimalizujących negatywne oddziaływanie na środowisko, w tym poprawę jakości powietrza.
 • Poręczeniezabezpieczenie spłaty zobowiązań inwestycyjnych oraz obrotowych.

Serdecznie zapraszamy!

A

15 czerwca 2022 r.

Bezpłatne webinarium „Fundusze dla MŚP. Rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw”, 22 czerwca 2022 r., godz. 10.00

Najnowsze zapowiedzi zmian przepisów podatkowych Polskiego Ładu, oferta finansowa dla MŚP na cele inwestycyjne i obrotowe oraz dobre praktyki i narzędzia umożliwiające pozyskanie nowych klientów do sklepu internetowego to zagadnienia, które będą omawiane podczas bezpłatnego webinarium w środę 22 czerwca o godzinie 10.00.

Zapraszamy do rejestracji – chęć udziału należy zgłosić na adres promocja@wfr.org.pl lub użyć formularza kontaktowego. Każda zapisana osoba otrzyma w dniu wydarzenia link logujący do webinarium na platformie YouTube. Transmisja będzie dostępna również na Facebooku WFR.

O PROGRAMIE I ORGANIZATORACH:

Spotkanie organizuje Wielkopolski Fundusz Rozwoju. Partnerami wydarzenia są Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Program Firmy Jutra.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych wśród swych zadań statutowych podejmuje także działania informacyjne dotyczące aktualnych przepisów podatkowych i zasad ich stosowania, posiada 16 oddziałów regionalnych.

Program Firmy Jutra to bezpłatny program edukacyjno-rozwojowy dla przedsiębiorców stworzony przez Google i Polski Fundusz Rozwoju. Program zapewnia wsparcie z zakresu rozwiązań chmurowych, biznesu i marketingu internetowego.

Instrumenty finansowe dedykowane MŚP, które zostaną omówione podczas webinarium:

 • Pożyczka Ekspansja – finansowanie celów inwestycyjnych i/lub obrotowych związanych z rozwojem działalności eksportowej.
 • Pożyczka Regionalna – finansowanie z przeznaczeniem na realizację zamówień publicznych.
 • Pożyczka Dokończ i Spłać Inwestycję Miejską – finansowanie wydatków inwestycyjnych do czasu uzyskania refundacji w ramach projektu dofinansowanego ze środków WRPO 2014+.
 • Pożyczka Miejska – finansowanie wydatków związanych z realizacją przedsięwzięć inwestycyjnych z zakresu rozwoju obszarów miejskich.
 • Pożyczka Obrotowa – finansowanie kapitału obrotowego związanego z prowadzoną przez przedsiębiorstwo działalnością gospodarczą, w tym podatku od towarów i usług.
 • Pożyczka Hipoteczna – finansowanie zakupu nieruchomości zlokalizowanych na obszarze województwa wielkopolskiego, powiązanych z prowadzoną działalnością.
 • Pożyczka EKOenergetyczna – finansowanie inwestycji zwiększających efektywność energetyczną, elektromobilność oraz wykorzystanie OZE minimalizujących negatywne oddziaływanie na środowisko, w tym poprawę jakości powietrza.
 • Poręczenie – zabezpieczenie spłaty zobowiązań inwestycyjnych oraz obrotowych.

Serdecznie zapraszamy!

A

13 czerwca 2022 r.

Konferencja „Doing Business in Czechia” 23 czerwca, Poznań

Masz kontrahentów w Czechach, a może chciałbyś ich pozyskać? Nie masz doświadczenia w eksporcie, a może chciałbyś zwiększyć obroty zagranicznej wymiany handlowej? Masz plan na sprzedaż towarów lub usług na czeskim rynku, ale potrzebujesz wsparcia doradczego i finansowania? Nasi eksperci udzielą pomocy i wyjaśnią, jak robić biznes w Czechach i dlaczego to dobry kierunek na ekspansję zagraniczną.

Zapraszamy na konferencję na – „Doing Business in Czechia” już 23 czerwca od godziny 12:00 w Sali Posiedzeń 2 Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

ZNAMIENICI GOŚCIE, A WŚRÓD NICH:

 Instytucje wspierające relacje gospodarcze:

 • Jego Ekscelencja Pan Jakub Dürr – Ambasador Republiki Czeskiej w Polsce
 • Pan Daniel Piekarski – II Sekretarz w Ambasadzie RP w Pradze
 • Pani Renata Mataczyńska – Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Poznaniu
 • Pan Marcin Warchoł – Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Pradze Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.

      Biuro zapewnia wsparcie w międzynarodowych relacjach handlowych

Praktycy biznesu:

 • Reprezentacja Allegro, które właśnie wchodzi na rynek czeski:
  Pani Marta Mikliszańska – Head of Public Affairs & Sustainability
  Pani Dominika Kucińska – Education and Merchant Development Partner
  Pan Tomasz Banasiak – Public Affairs Expert
 • Pan Piotr Mielcarek – Prezes Arfido Spółka z o.o.

       Firma wspiera swoim wyposażeniem czeskie biblioteki, realizując zamówienia publiczne 

 • Pan Rafał Gawarecki – Ekspert PKO Bank Polski

       Ekspert brał udział w tworzeniu czeskiego oddziału banku  

 • Pan Michał Staręga – CEO CzechLogistic

       Firma obsługuje polskich e-sprzedawców na rynku czeskim 

Prosimy o rejestrację drogą mailową – wydarzenie@wfr.org.pl lub za pośrednictwem formularza na stronie: https://bit.ly/rejestracja_Czechy.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Wstęp wolny.

Organizatorem wydarzenia jest Wielkopolski Fundusz Rozwoju – spółka Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Patronat honorowy objęła Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie.

Dlaczego Czechy?

Czechy są drugim, po Niemczech, partnerem eksportowym Polski. Tylko w dwóch pierwszych miesiącach br. wartość sprzedaży towarów z Polski do Czech sięgnęła ponad 13 mld zł, czyli prawie o jedną czwartą więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Wartości wciąż rosną też za sprawą jednego z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Europie. Według Eurostatu Czechy przeżywają największy boom zakupów online spośród wszystkich krajów UE. Dodatkowo około 50% słowackiego e-commerce to zakupy w czeskich sklepach internetowych, co otwiera przed naszymi przedsiębiorcami pole do zwiększonej ekspansji.

A

1 czerwca 2022 r.

Bezpłatna konferencja „Wielkopolska konkurencyjna. Możliwości rozwoju MŚP”. 21 czerwca, godz. 10.00, Ostrów Wielkopolski.

Zapraszamy do udziału w kolejnej z cyklu konferencji „Wielkopolska konkurencyjna. Możliwości rozwoju MŚP”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 21 czerwca o godz. 10.00 w Ostrowie Wielkopolskim. Jest dedykowane lokalnym przedsiębiorcom, przedstawicielom samorządów oraz instytucji otoczenia biznesu.

 Eksperci zaprezentują szereg zagadnień szczególnie istotnych dla obecnej sytuacji gospodarczej. Wśród nich znajdzie się kwestia zarządzania przedsiębiorstwami w obliczu zmian wynikających z Polskiego Ładu, finansowa oferta na cele infrastrukturalne i obrotowe dla MŚP oraz samorządów, a także planowane dotacje z puli funduszy europejskich dla Wielkopolski na lata 2021-2027.

Szczegółowa agenda spotkania dostępna jest tutaj.

Konferencja jest  bezpłatna, otwarta dla wszystkich zainteresowanych wsparciem potencjału biznesowego wielkopolskich przedsiębiorstw i samorządów. Zgłoszenie uczestnictwa prosimy przesłać na adres promocja@wfr.org.pl lub użyć formularza zgłoszeniowego.

Konferencję wraz z Wielkopolskim Funduszem Rozwoju sp. z o.o. organizuje Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim. Partnerami wydarzenia są Krajowa Izba Doradców Podatkowych, Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Poznaniu oraz Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

 Serdecznie zapraszamy!

A

29 kwietnia 2022 r.

10 maja 2022 r. Bezpłatna konferencja POZYTYWNA GOSPODARKA – czyli biznes na drodze do Agendy 2030

10 maja w Poznaniu spotkają się przedsiębiorcy, instytucje otoczenia biznesu, organizacje pozarządowe oraz przedstawiciele samorządów. W gronie ekspertów będą rozmawiać, jak w obecnej, niełatwej sytuacji gospodarczej godzić interes ekonomiczny z oczekiwaniami partnerów biznesowych, inwestorów oraz konsumentów wymagających od producentów i usługodawców działania w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem.

Zapraszamy Państwa na to wydarzenie – konferencję „POZYTYWNA GOSPODARKA – czyli biznes na drodze do Agendy 2030”.

 • 10 maja, godz. 10:00 – 13:00
 • Sala Sesyjna | Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu | al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań

Program spotkania: https://kampania17celow.pl/wydarzenia/17-celow-w-trasie-poznan/

Zarejestruj się tutaj lub zgłoszenie wyślij na adres promocja@wfr.org.pl.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W programie m.in.:

 • Dlaczego liderzy biznesu przywiązują tak wielką wagę do ESG, Agendy 2030 i co to w ogóle jest?
 • Jak aplikować dobre praktyki w dużych korporacjach i sektorze MŚP?
 • Dlaczego firmom i samorządom opłaca się uwzględniać aspekty środowiskowe i społeczne w strategiach biznesowych?
 • Zrównoważony łańcuch dostaw – kogo dotyczy i dlaczego każdego?
 • Zielona transformacja może być szansą na dobrobyt przedsiębiorstw?
 • Raportowanie zrównoważonego rozwoju – czy to już obowiązek każdego podmiotu?
 • Kiedy, jak i skąd sfinansować inwestycje zrównoważonego rozwoju?

Konferencja odbywa się w ramach ogólnopolskiego cyklu spotkań biznesowych pt. „17 Celów w trasie”.
To unikalna okazja do uczestniczenia w forum tworzonym przez specjalistów i praktyków biznesu, a poświęconym nieuniknionym, współczesnym wyzwaniom gospodarczym.

Spotkanie poleca i na nie zaprasza Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o., partner wydarzenia. W gronie inicjatorów i partnerów merytorycznych są m.in.: CSR Consulting, UNGC Network Poland.

Więcej o organizatorach: https://kampania17celow.pl/wydarzenia/17-celow-w-trasie-poznan/

A

19 kwietnia 2022

27 kwietnia 2022 r. Bezpłatny webinar: Fundusze dla MŚP. Rozwój wielkopolskich Przedsiębiorstw

O preferencyjnych instrumentach finansowych dla biznesu, zmianach w podatkach, czy marketingu w internecie opowiedzą eksperci podczas bezpłatnego webinarium, na które zapraszamy w środę, 27 kwietnia o godz. 10.00.

W Programie m.in.  wyzwania stojące przed przedsiębiorcami, a związane z modyfikacjami przepisów Polskiego Ładu, możliwości finansowania celów inwestycyjnych i obrotowych sektora MŚP. Dodatkowo zaprezentowany zostanie potencjał webwritingu – praktyczne techniki tworzenia wartościowych merytorycznie i przyjaznych dla internautów treści, dzięki którym oferta sprzedażowa dotrze do znacznie większej liczby klientów.

W załączeniu program spotkania Fundusze dla MŚP. Rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw”. Zachęcamy do rejestracji – chęć uczestnictwa wystarczy wysłać na adres promocja@wfr.org.pl lub użyć formularza zgłoszeniowego. Każda zapisana osoba link logujący do webinarium na platformie YouTube otrzyma w dniu wydarzenia. Transmisja będzie dostępna również na Facebooku WFR.

Webinarium organizuje Wielkopolski Fundusz Rozwoju. Partnerami wydarzenia są Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz autorzy Programu Firmy Jutra.

Serdecznie zapraszamy!

A

12 kwietnia 2022

Bezpłatna konferencja „Wielkopolska konkurencyjna. Możliwości rozwoju MŚP” 12 kwietnia w Śremie

Zarządzanie przedsiębiorstwami w obliczu zmian wynikających z Polskiego Ładu, finansowa oferta dla MŚP na cele infrastrukturalne i obrotowe, planowane dotacje z puli funduszy europejskich dla Wielkopolski na lata 2021-2027 oraz rola lokalnych instytucji otoczenia biznesu we wspieraniu rozwoju regionalnych firm  – to tematyka konferencji w Śremie – zapraszamy we wtorek 12 kwietnia, godz. 10.00.

Szczegóły zagadnień organizacyjnych kolejnej konferencji z cyklu „Wielkopolska konkurencyjna. Możliwości rozwoju MŚP” znajdą Państwo w programie.

Konferencja jest  bezpłatna, otwarta dla wszystkich zainteresowanych wsparciem potencjału biznesowego wielkopolskich przedsiębiorstw. Zgłoszenie uczestnictwa prosimy przesłać na adres promocja@wfr.org.pl lub użyć formularza kontaktowego.

Konferencję wraz z Wielkopolskim Funduszem Rozwoju sp. z o.o. organizuje Urząd Miejski w Śremie. Partnerami wydarzenia są Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Poznaniu oraz Krajowa Izba Doradców Podatkowych.

Serdecznie zapraszamy!

A

18 marca 2022

Bezpłatny webinar dla przedsiębiorców „Fundusze dla MŚP. Rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw” 30 marca 2022 r.

Aktualne wyzwania stojące przed przedsiębiorcami wynikające z Polskiego Ładu, finansowa oferta dla MŚP na działania inwestycyjne i obrotowe oraz Fundusze Europejskie na lata 2021-2027 to tematyka bezpłatnego webinarium, na które zapraszamy w środę 30 marca o godz. 10.00.

Szczegóły tematyki i zagadnień spotkania w programie. Zapraszamy do rejestracji – chęć uczestnictwa wystarczy wysłać na adres promocja@wfr.org.pl lub użyć formularza kontaktowego. Liczba miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Każda zapisana osoba link logujący na webinarium (na platformach YouTube i Facebook) otrzyma w dniu wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy!

A

14 marca 2022

Bezpłatna konferencja dla przedsiębiorców 22 marca w Kościanie.

Zgłoś się!

Zarządzanie budżetami firm w obliczu zmian wynikających z Polskiego Ładu, finansowa oferta dla MŚP na cele infrastrukturalne i obrotowe, planowane dotacje z puli funduszy europejskich dla Wielkopolski na lata 2021-2027 oraz wsparcie eksperckie dla przedsiębiorców przy planowaniu rozwoju i nowych inwestycji to tematyka konferencji w Kościanie – zapraszamy we wtorek 22 marca, godz. 10.00.

Szczegóły tematyki i zagadnień organizacyjnych spotkania z cyklu „Wielkopolska konkurencyjna. Możliwości rozwoju MŚP” w programie.

Konferencja jest  bezpłatna, otwarta dla wszystkich zainteresowanych wsparciem potencjału biznesowego firm. Chęć uczestnictwa wystarczy wysłać na adres promocja@wfr.org.pl lub użyć formularza kontaktowego. 

Spotkanie wraz z Wielkopolskim Funduszem Rozwoju sp. z o.o. organizuje Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie.

Partnerami wydarzenia są Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Poznaniu, Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie.

Serdecznie zapraszamy!

A

17 lutego 2022

Bezpłatne webinarium dla przedsiębiorców,
28 lutego.

Zgłoś się!

Zmiany podatkowe wynikające z Polskiego Ładu, finansowa oferta dla MŚP na cele infrastrukturalne i obrotowe oraz wsparcie eksperckie dla przedsiębiorców przy rozwoju portfela produktów i usług to tematyka bezpłatnego webinarium, które rozpocznie się w poniedziałek 28 lutego o godz. 10.00.

W załączeniu program spotkania „Fundusze dla MŚP. Rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw”. Zapraszamy do rejestracji – chęć uczestnictwa wystarczy wysłać na adres promocja@wfr.org.pl lub użyć formularza kontaktowego. Liczba miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Każda zapisana osoba link logujący na webinarium (na platformie YouTube) otrzyma w dniu wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy!

O PROGRAMIE I ORGANIZATORACH:

Spotkanie organizuje Wielkopolski Fundusz Rozwoju. Partnerami wydarzenia są Agencja Rozwoju Regionalnego w Koninie, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz Krajowa Izba Doradców Podatkowych i Porozumienie Spółek Celowych.

Agencja Rozwoju Regionalnego w Koninie i Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wdrażają instrumenty finansowe powierzone przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju, który został ustanowiony przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, by m.in. wspierać przedsiębiorców poprzez oferowanie pożyczek i poręczeń na preferencyjnych warunkach.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych wśród swych zadań statutowych podejmuje także działania informacyjne dotyczące aktualnych przepisów podatkowych i zasad ich stosowania, posiada 16 oddziałów regionalnych.

Porozumienie Spółek Celowych to forum współpracy 27 polskich uczelnianych spółek i doświadczenie ponad 2000 zrealizowanych projektów rozwojowych dla około 1400 przedsiębiorstw. Pomaga firmom tworzyć nowe produkty, nowe technologie, wchodzić na nowe rynki. Posiada dobre praktyki w realizacji wyzwań dla MŚP wynikających z wdrażania w Polsce i Europie zasad Zrównoważonego Rozwoju.

Instrumenty finansowe dedykowane MŚP, które zostaną omówione podczas webinarium:

 • Pożyczka Ekspansja – finansowanie celów inwestycyjnych i/lub obrotowych związanych z rozwojem działalności eksportowej.
 • Pożyczka Regionalna – finansowanie z przeznaczeniem na realizację zamówień publicznych.
 • Pożyczka Dokończ i Spłać Inwestycję Miejską – finansowanie wydatków inwestycyjnych do czasu uzyskania refundacji w ramach projektu dofinansowanego ze środków WRPO 2014+.
 • Pożyczka Miejska – finansowanie wydatków związanych z realizacją przedsięwzięć inwestycyjnych z zakresu rozwoju obszarów miejskich.
 • Pożyczka Obrotowa – finansowanie kapitału obrotowego związanego z prowadzoną przez przedsiębiorstwo działalnością gospodarczą, w tym podatku od towarów i usług.
 • Pożyczka Hipoteczna – finansowanie zakupu nieruchomości zlokalizowanych na obszarze województwa wielkopolskiego, powiązanych z prowadzoną działalnością.
 • Pożyczka EKOenergetyczna – finansowanie inwestycji zwiększających efektywność energetyczną, elektromobilność oraz wykorzystanie OZE minimalizujących negatywne oddziaływanie na środowisko, w tym poprawę jakości powietrza.
 • Poręczeniezabezpieczenie spłaty zobowiązań inwestycyjnych oraz obrotowych.

Serdecznie zapraszamy!

A

7 grudnia 2021

Bezpłatne webinarium dla przedsiębiorców, 16 grudnia online. Zgłoś się!

Wielkopolski Fundusz Rozwoju wspólnie z Krajową Izbą Doradców PodatkowychAgencją Rozwoju Regionalnego w Koninie oraz Funduszem Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego SA zapraszają na bezpłatny webinar pt.: „Wsparcie finansowe dla wielkopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP”.

Spotkanie online odbędzie się 16  grudnia 2021 r. w godzinach 10:00 – 12:25, na platformie YouTube.

Celem webinaru jest przedstawienie przedsiębiorcom z Wielkopolski aktualnie dostępnych produktów finansowych oferowanych przez WFR. Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z pożyczkami i poręczeniami dedykowanymi sektorowi MŚP:

 • Pożyczka Ekspansja – wspiera uzyskanie lub zwiększenie potencjału eksportowego;
 • Pożyczka Regionalna – finansowanie realizacji zamówienia publicznego;
 • Pożyczka Dokończ i Spłać Inwestycję Miejską – finansowanie wydatków inwestycyjnych do czasu uzyskania refundacji w ramach projektu dofinansowanego ze środków WRPO 2014+;
 • Pożyczka Miejska – umożliwiająca sfinansowanie wydatków związanych z realizacją przedsięwzięć inwestycyjnych z zakresu rozwoju obszarów miejskich;
 • Pożyczka Obrotowa – finansowanie kapitału obrotowego związanego z prowadzoną przez przedsiębiorstwo działalnością gospodarczą, w tym podatku od towarów i usług;
 • Pożyczka Hipoteczna – umożliwia finansowanie zakupu nieruchomości zlokalizowanych na obszarze województwa wielkopolskiego, powiązanych z prowadzoną działalnością;
 • Pożyczka EKOenergetyczna – finansowanie inwestycji zwiększających efektywność energetyczną, elektromobilność oraz wykorzystanie OZE, minimalizujących negatywne oddziaływanie na środowisko, w tym poprawę jakości powietrza;
 • Poręczenie  zabezpieczenie spłaty zobowiązań inwestycyjnych oraz obrotowych.

Ponadto Pan Remigiusz Pytlik z  Krajowej Izby Doradców Podatkowych przedstawi zmiany podatkowe związane z Polskim Ładem, wchodzące w życie już od stycznia 2022 roku.

Rejestracja na wydarzenie trwa do  15 grudnia 2021 r.  pod adresem mailowym: promocja@wfr.org.pl lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Potwierdzenie udziału otrzymacie Państwo pocztą elektroniczną. Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Link logujący na webinar prześlemy do Uczestników najpóźniej w dniu wydarzenia.

Agenda i link do wydarzenia tutaj.

Serdecznie zapraszamy!

A

22 listopada 2021

Bezpłatne webinarium dla przedsiębiorców, 30 listopada online. Zgłoś się!

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne webinarium: „Wsparcie finansowe dla wielkopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP”, które odbędzie się 30  listopada 2021 r. w godzinach 10:00 – 12:15, transmisja online YouTube.

Partnerami wydarzenia są:  Krajowa Izba Doradców Podatkowych, Agencja Rozwoju Regionalnego w Koninie oraz Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych S.A.

Podczas webinarium omówimy produkty finansowe WFR dla  mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa wielkopolskiego:

 • Pożyczka Ekspansja – umożliwiająca uzyskanie lub wzmocnienie potencjału eksportowego;
 • Pożyczka Regionalna – finansowanie realizacji zamówienia publicznego;
 • Pożyczka Dokończ i Spłać Inwestycję Miejską – finansowanie wydatków inwestycyjnych do czasu uzyskania refundacji w ramach projektu dofinansowanego ze środków WRPO 2014+;
 • Pożyczka Miejska – umożliwia sfinansowanie wydatków związanych z realizacją przedsięwzięć inwestycyjnych z zakresu rozwoju obszarów miejskich;
 • Pożyczka Obrotowa – finansowanie kapitału obrotowego związanego z prowadzoną przez przedsiębiorstwo działalnością gospodarczą, w tym podatku od towarów i usług;
 • Pożyczka Hipoteczna – umożliwia finansowanie zakupu nieruchomości zlokalizowanych na obszarze województwa wielkopolskiego, powiązanych z prowadzoną działalnością;
 • Pożyczka EKOenergetyczna – finansowanie inwestycji zwiększających efektywność energetyczną, elektromobilność oraz wykorzystanie OZE, minimalizujących negatywne oddziaływanie na środowisko, w tym poprawę jakości powietrza;
 • Poręczenie – zabezpieczenie spłaty zobowiązań inwestycyjnych oraz obrotowych.

Ponadto Pan Remigiusz Pytlik z  Krajowej Izby Doradców Podatkowych przedstawi zmiany podatkowe związane z Polskim Ładem, wchodzące w życie już od stycznia 2022 roku.

Rejestracja na wydarzenie trwa do  29 listopada 2021 r.  pod adresem mailowym: promocja@wfr.org.pl lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Potwierdzenie udziału otrzymacie Państwo pocztą elektroniczną. Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Link logujący na webinarium zostanie przesłany do Uczestników najpóźniej w dniu wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy !

A

11 października 2021

Bezpłatne webinarium dla przedsiębiorców, 20 października online. Zgłoś się!

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne webinarium: „Wsparcie finansowe dla wielkopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP”.

Wydarzenie  odbędzie się 20  października 2021 r. w godzinach 10:00 – 12:15, transmisja online YouTube.

Podczas webinarium omówione zostaną produkty finansowe dla  mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa wielkopolskiego:

 • Pożyczka Ekspansja– umożliwiająca uzyskanie lub wzmocnienie potencjału eksportowego;
 • Pożyczka Regionalna – finansowanie realizacji zamówienia publicznego;
 • Pożyczka Dokończ i Spłać Inwestycję Miejską – finansowanie wydatków inwestycyjnych do czasu uzyskania refundacji w ramach projektu dofinansowanego ze środków WRPO 2014+;
 • Pożyczka Miejska – umożliwia sfinansowanie wydatków związanych z realizacją przedsięwzięć inwestycyjnych z zakresu rozwoju obszarów miejskich;
 • Pożyczka Obrotowa– finansowanie kapitału obrotowego związanego z prowadzoną przez przedsiębiorstwo działalnością gospodarczą, w tym podatku od towarów i usług;
 • Pożyczka Hipoteczna– umożliwia finansowanie zakupu nieruchomości zlokalizowanych na obszarze województwa wielkopolskiego, powiązanych z prowadzoną działalnością;
 • Pożyczka EKOenergetyczna– finansowanie inwestycji zwiększających efektywność energetyczną, elektromobilność oraz wykorzystanie OZE, minimalizujących negatywne oddziaływanie na środowisko, w tym poprawę jakości powietrza;
 • Poręczenie– zabezpieczenie spłaty zobowiązań inwestycyjnych oraz obrotowych.

Ponadto zaprezentowany zostanie bezpłatny program rozwojowo – edukacyjny Firmy Jutra –  uczestnicy spotkania dowiedzą się jak za pomocą Internetu można zdobyć nowych klientów.

Partnerami wydarzenia są:  Agencja Rozwoju Regionalnego w Koninie, Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości,  Agencja Rozwoju Regionalnego AGROREG, Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych oraz  program Firmy Jutra.

Rejestracja na wydarzenie trwa do  19 października 2021 r.  pod adresem mailowym: promocja@wfr.org.pl lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Potwierdzenie udziału otrzymacie Państwo pocztą elektroniczną. Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Link logujący na webinarium zostanie przesłany do Uczestników najpóźniej w dniu wydarzenia.

Źródło: informacja WFR

A

2 czerwca 2021

Webinarium dla przedsiębiorców. Zgłoś się!

Zapraszamy do udziału w webinarium pn. „Wsparcie finansowe dla wielkopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP”, które Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. organizuje wspólnie z Funduszem Regionu Wałbrzyskiego,  Fundacją Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, Agencją Rozwoju Regionalnego „AGROREG” S.A. w Nowej Rudzie  oraz Samorządowym Funduszem Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu.

Konferencja odbędzie się 9 czerwca 2021 r. w godzinach 10:00 – 12:00, na platformie YouTube.

Celem spotkania jest przedstawienie przedsiębiorcom z województwa wielkopolskiego aktualnie dostępnych instrumentów finansowych oferowanych przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju. Spotkanie będzie niepowtarzalną okazją do zapoznania się z produktami finansowymi dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Ten webinar jest dla Ciebie jeżeli:

 • eksportujesz lub planujesz wejść na nowe rynki zagraniczne,
 • realizujesz lub ubiegasz się o realizację zamówienia publicznego,
 • potrzebujesz finansowania na realizację bieżących działań firmy,
 • zamierzasz zakupić nieruchomość pod prowadzoną przez siebie działalność gospodarczą,
 • chcesz realizować inwestycje związane z działaniami proekologicznymi,
 • poszukujesz zabezpieczenia dla zobowiązań o charakterze inwestycyjnym i obrotowym.

Rejestracja na wydarzenie trwa do 8 czerwca 2021 r. pod adresem mailowym: promocja@wfr.org.pl lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Potwierdzenie udziału otrzymacie Państwo pocztą elektroniczną. Liczba miejsc jest ograniczona.
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Link logujący na webinarium zostanie przesłany do Uczestników najpóźniej w dniu wydarzenia.

Źródło: informacja WFR

A

11 grudnia 2020

Korzystne zmiany dla MŚP: Poręczenie z Reporęczeniem WFR

Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. mając na względzie niekorzystną sytuację przedsiębiorstw z sektora MŚP spowodowaną epidemią COVID-19 podjął działania mające na celu wprowadzenie zmian do produktu: Poręczenia z Reporęczeniem WFR. Efektem tych działań są zmiany, które mają na celu jeszcze bardziej ułatwić przedsiębiorcom z województwa wielkopolskiego pozyskanie zewnętrznego finansowania poprzez zabezpieczenie spłaty zobowiązań o charakterze inwestycyjnym czy obrotowym poręczeniem.

Korzystne zmiany w Poręczeniu dotyczą m.in.:

– zwiększenia kwoty jednostkowego poręczenia transakcji o charakterze obrotowym z 500 tys. zł
do 1 mln zł;

– wydłużenia okresu obowiązywania umowy poręczenia do 63 miesięcy dla transakcji
o charakterze obrotowym oraz do 87 miesięcy dla transakcji o charakterze inwestycyjnym;

– poszerzenia zakresu poręczenia o należyte wykonanie umowy zamówienia publicznego, możliwość poręczania dla refinansowania zakończonych lub w pełni wdrożonych inwestycji, czy też refinansowanie pożyczek, kredytów lub rat leasingowych oraz innych zobowiązań finansowych za wyjątkiem poręczania transakcji restrukturyzowanych.

 

Wprowadzone modyfikacje w Poręczeniu z Reporęczeniem WFR wpisują się w aktualnie zgłaszane przez MŚP zapotrzebowanie i z pewnością przyczynią się do jeszcze lepszego wykorzystania tego produktu  dla umocnienia i rozwoju przedsiębiorstw z sektora MŚP w województwie wielkopolskim.

A

3 listopada 2020

Webinarium „Wsparcie finansowe dla wielkopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP” – 10 listopada

Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. wspólnie z Agencją Rozwoju Regionalnego S.A w Koninie,  Stowarzyszeniem Ostrzeszowskie Centrum Przedsiębiorczości, Agencją Rozwoju Regionalnego „AGROREG” S.A. oraz POLFUND Funduszem Poręczeń Kredytowych S.A. zapraszają na bezpłatne webinarium pt.:

„Wsparcie finansowe dla wielkopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP”.

Konferencja  odbędzie się 10 listopada w godzinach 10:00 – 12:00, na platformie ZOOM.

Celem spotkania jest przedstawienie przedsiębiorcom z województwa wielkopolskiego aktualnie dostępnych instrumentów finansowych oferowanych przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. Spotkanie będzie niepowtarzalną okazją do zapoznania się z produktami finansowymi dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw , które umożliwiają:

 • uzyskanie lub wzmocnienie potencjału ekspansyjnego (eksport);
 • finansowanie realizacji zamówienia publicznego;
 • finansowanie realizacji inwestycji zwiększających efektywność energetyczną, elektromobilność oraz wykorzystanie OZE, mających na celu zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko, w tym poprawę jakości powietrza;
 • finansowanie kapitału obrotowego związanego z prowadzoną przez przedsiębiorstwo działalnością gospodarczą, w tym podatku od towarów i usług;
 • finansowanie zakupu nieruchomości zlokalizowanych na obszarze województwa wielkopolskiego, powiązanych z prowadzoną działalnością;
 • wsparcie poręczeniowe (zabezpieczenie spłaty zobowiązań inwestycyjnych, obrotowych).

Rejestracja na wydarzenie trwa do 9 listopada  2020 r. pod adresem mailowym: promocja@wfr.org.pl lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.

 Potwierdzenie udziału otrzymacie Państwo pocztą elektroniczną. Liczba miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Link logujący na webinarium zostanie przesłany do Uczestników najpóźniej w dniu wydarzenia.

Program Webinarium

A

23 października 2020

Webinarium „Wsparcie finansowe dla wielkopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP”

Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. wspólnie z Agencją Rozwoju Regionalnego S.A w Koninie,  Stowarzyszeniem Ostrzeszowskie Centrum Przedsiębiorczości, Agencją Rozwoju Regionalnego „AGROREG” S.A. oraz POLFUND Funduszem Poręczeń Kredytowych S.A. zapraszają na bezpłatne webinarium pt.:

„Wsparcie finansowe dla wielkopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP”.

Konferencja  odbędzie się 29 października  w godzinach 10:00 – 12:30, na platformie ZOOM.

Celem spotkania jest przedstawienie przedsiębiorcom z województwa wielkopolskiego aktualnie dostępnych instrumentów finansowych oferowanych przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. oraz instytucje finansowe. Spotkanie będzie niepowtarzalną okazją do zapoznania się z produktami finansowymi dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw , które umożliwiają:

 • uzyskanie lub wzmocnienie potencjału ekspansyjnego (eksport);
 • finansowanie realizacji zamówienia publicznego;
 • finansowanie realizacji inwestycji zwiększających efektywność energetyczną, elektromobilność oraz wykorzystanie OZE, mających na celu zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko, w tym poprawę jakości powietrza;
 • finansowanie kapitału obrotowego związanego z prowadzoną przez przedsiębiorstwo działalnością gospodarczą, w tym podatku od towarów i usług;
 • finansowanie zakupu nieruchomości zlokalizowanych na obszarze województwa wielkopolskiego, powiązanych z prowadzoną działalnością;
 • wsparcie poręczeniowe (zabezpieczenie spłaty zobowiązań inwestycyjnych, obrotowych).

Rejestracja na wydarzenie trwa do 27 października  2020 r. pod adresem mailowym: promocja@wfr.org.pl lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Potwierdzenie udziału otrzymacie Państwo pocztą elektroniczną. Liczba miejsc ograniczona.
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Link logujący na webinarium zostanie przesłany do Uczestników dzień przed wydarzeniem.

Program webinarium

A

12 października 2020

WFR aktywnie wspiera wielkopolskich przedsiębiorców

Dnia 29 kwietnia 2020 roku Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. podpisał umowy z Pośrednikami Finansowymi: Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie oraz Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o. Umożliwiło to rozpoczęcie udzielania wsparcia w postaci Pożyczki Płynnościowej na rzecz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru województwa wielkopolskiego dotkniętych kryzysem ekonomicznym spowodowanym epidemią COVID-19.

Pożyczka Płynnościowa została uruchomiona w maju z pulą środków dostępnych dla MŚP – 36 mln zł z możliwością podwojenia tej kwoty. Pod koniec lipca złożonych zostało łącznie ponad 750 wniosków o pożyczkę, których wartość przekraczała 100 mln zł. W związku z tym, WFR uruchomił dodatkową pulę środków – kolejne 36 mln zł, w ramach już zawartych umów z ww. Pośrednikami Finansowymi.

Zapotrzebowanie wielkopolskich przedsiębiorców na kapitał zewnętrzny jest wciąż bardzo duże, dlatego WFR przeznaczył kolejną pulę środków – dodatkowe 70 mln zł, które w pierwszej kolejności będą przeznaczone na już złożone wnioski u Pośrednika Finansowego – Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o., a które nie zostały rozpatrzone ze względu na wyczerpanie się dotychczasowej alokacji.

 

A

5 października 2020

Konkurs „i – Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” edycja 2020

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego zaprasza firmy z Wielkopolski do udziału w Konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i – Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” edycja 2020. Organizatorem Konkursu jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Celem Konkursu jest promocja regionalnych przedsiębiorstw stosujących innowacyjne rozwiązania. Nagroda przyznawana jest corocznie w formie finansowej i stanowi wyróżnienie dla przedsiębiorstw w województwie wielkopolskim, które stworzyły nowatorskie rozwiązania (produkty / usługi / technologie) oraz wdrożyły je w praktyce. Dodatkowo Organizator Konkursu zapewni Laureatom Konkursu promocję w ramach międzynarodowych wystaw Marki Wielkopolski oraz podczas organizowanych wydarzeń o charakterze gospodarczym przez kolejny pełny rok.

Tegoroczna edycja Konkursu zakłada dwie kategorie konkursowe: Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski oraz H Wielkopolska.

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest wypełnienie wniosku (stanowiącego załącznik do Regulaminu) i przesłanie go w formie elektronicznej na adres: sekretariat.drg@umww.pl w nieprzekraczalnym terminie do 20 listopada 2020 r.

Szczegółowe informacje: www.iw.org.pl

 

A

28 sierpnia 2020

Będzie audyt!

Audyt informatyczny, mający zweryfikować prawidłowość procedury naboru wniosków o grant w ramach projektu „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa”, realizowanego przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (WARP), przeprowadzą specjaliści z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS), poinformował podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami Marszałek Marek Woźniak. To w związku ze zgłaszanymi wątpliwościami i protestami, kwestionującymi postępowanie.

Przypomnijmy, że we wtorek ukazało się Oświadczenie Marszałka Marka Woźniaka ws. naboru wniosków w projekcie „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa” z 25 sierpnia 2020 roku

„Zaczęły się prace wstępne w zakresie wszystkich kwestii informatycznych, w ramach zapowiadanego przeze mnie audytu informatycznego, dotyczącego naboru wniosków o grant w projekcie realizowanym przez WARP. Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe to wiarygodny partner, związany z Polską Akademią Nauk i Politechniką Poznańską, wyspecjalizowany w zakresie audytów bankowych. Mam nadzieję, że efekty tej pracy przyniosą odpowiedź na wszystkie pytania, które napływają głównie od przedsiębiorców. Chcemy sprawdzić cały przebieg procesu – od momentu napływu wniosków, szeregowania ich w listę, aż po ogłoszenie zamknięcia listy z powodu wyczerpania alokacji. Bardzo nam zależy na szybkim wyjaśnieniu, czy wszystko odbyło się uczciwie, ponieważ wielkopolscy przedsiębiorcy czekają już na pomoc” – mówił w piątek Marszałek Woźniak.

Zapraszamy do wysłuchania całej wypowiedzi Marszałka Marka Woźniaka z dzisiejszego spotkania: https://www.umww.pl/briefing-marszalka-ws-warp

 

A

26 sierpnia 2020

Olbrzymie zainteresowanie, zdecydowanie za mało pieniędzy

Olbrzymie zainteresowanie, zdecydowanie za mało pieniędzy

Ponad 50 tysięcy wniosków w ciągu kilku sekund wpłynęło na konkurs o granty dla przedsiębiorców w ramach projektu „Wielkopolskiej Tarczy Antykryzysowej”. Pieniędzy wystarczyło tylko dla około 3 tys. mikro i małych firm oraz samozatrudnionych z naszego regionu. Dużego rozczarowania nie kryją przedsiębiorcy, którym nie udało się skutecznie aplikować. Marszałek Marek Woźniak zapowiada kontrolę postępowania z udziałem niezależnych ekspertów.

Skutki kryzysu „covidowego” są odczuwalne we wszystkich sektorach gospodarki. Kilka tygodni zamknięcia praktycznie całej branży usługowej (np. turystycznej, hotelowej czy gastronomicznej) spowodowało, że w Wielkopolsce jedną z grup najmocniej dotkniętych były właśnie mikro i małe firmy oraz samozatrudnieni.

To z myślą o nich postanowiono uruchomić środki unijne z budżetu WRPO 2014+ i przeznaczyć je na bezzwrotną pomoc w postaci grantów. Pomimo ograniczonego budżetu, udało się wygospodarować na ten cel około 100 mln zł – najwięcej w kraju. Organizatorem konkursu (grantodawcą) była Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o. o.

Już wtedy (biorąc pod uwagę liczbę zarejestrowanych mikro i małych firm w woj. wielkopolskim) zdawano sobie sprawę, że nawet 100 mln zł nie wystarczy dla wszystkich. Z drugiej strony, ważne było, aby pomóc jak największej liczbie małych firm, które potrzebowały pieniędzy, aby przetrwać ten trudny czas.

Zgodnie z zapowiedzią Grantodawca – Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o. o.  – 24 sierpnia 2020 r. o godz. 9:00 rozpoczął nabór wniosków o grant w projekcie „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa”, który zakończył się z powodu wyczerpania alokacji, chwile po godz. 9.00.

Tego samego dnia na stronie WARP ukazał się komunikat podsumowujący nabór. Czytamy w nim, m. in.:

(…) „W sumie do rozdysponowania było 94 293 867,92 PLN, w tym dla przedsiębiorców ujętych w Regulaminie udzielania grantów, jako typ A: 37 717 547,17 PLN oraz typ B: 56 576 320,75 PLN. W generatorze zarejestrowano 50 138 wniosków na łączną kwotę ponad 1 696 000 000 PLN. Ponad 40 tysięcy kliknięć miało miejsce w momencie uruchomienia naboru, po czym serwer zaczął je kolejkować i weryfikować, sprawdzając sumę kontrolną, przynależność do typu A i B oraz limit alokacji. Pierwszy wniosek serwer generatora zarejestrował o godzinie 9:00:00.017267. Ostatni wniosek zarejestrowano o godzinie 09:01:04.971690 i tym samym zakończono nabór (ostatni wniosek dla typu B zarejestrowano o godzinie 09:00:27.321448 ). W alokacji 110 % wpłynęło 3 133 wniosków na łączną kwotę 103 752 517,3 PLN (A: 1 343 wniosków oraz B: 1790 wniosków. Średnia wartość wniosku o grant to 33.116,03 PLN” (…).

Powyższe rozstrzygnięcie konkursu wywołało falę niezadowolenia czy wręcz frustrację wielu z tych przedsiębiorców, którzy nie otrzymali grantu (to około 47 tys. firm). Liczba wniosków, która wpłynęła na konkurs, uwypukla jeszcze jeden ważny aspekt: jak duża jest skala problemów finansowych wielkopolskich firm, którzy ucierpieli z powodu „koronakryzysu”. Nie dziwią więc wszelkie wątpliwości przedsiębiorców, co do procesu przyznawania grantów i liczne protesty w tej sprawie.

W obliczu tak trudnej sytuacji Pan Marszałek Marek Woźniak podjął konkretne działania, które omówił w poniższym oświadczeniu.

Oświadczenie Marszałka Marka Woźniaka ws. naboru wniosków w projekcie „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa” z 25 sierpnia 2020 roku

Wobec zgłaszanych wątpliwości i protestów, dotyczących procedury przeprowadzenia przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o. (WARP) naboru wniosków na wsparcie grantowe z „Wielkopolskiej Tarczy Antykryzysowej”, podjąłem decyzję o uruchomieniu przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego postępowania kontrolnego. Jego zadaniem będzie sprawdzenie przebiegu procesu zgłaszania/przyjmowania wniosków przez system informatyczny, ze szczególnym zwróceniem uwagi na potencjalny udział narzędzi wspomagających, tzw. bootów i ich faktycznej roli w ułożeniu listy potencjalnych beneficjentów, a także procesu startu przyjmowania zgłoszeń.

Do czasu wyjaśnienia wątpliwości nie będą dokonywane jakiekolwiek wypłaty środków finansowych z puli grantowej, choć procedura weryfikacji dokumentów tych, którzy znaleźli się na liście grantobiorców, nie będzie na tę chwilę wstrzymana.

Do zespołu kontrolnego zamierzam pozyskać niezależnych specjalistów z dziedziny informatyki, niezwiązanych ze strukturami WARP i Urzędu Marszałkowskiego. Mam nadzieję, że uda się w sposób wiarygodny zweryfikować to postępowanie. Jeśli w opinii Państwa podczas naboru zaistniały nieprawidłowości, które mogłyby i powinny być wyjaśnione w ramach planowanego audytu, proszę o przesyłanie przedmiotowych informacji w formie e-maila na adres dwp.sekretariat@umww.pl. Jednocześnie, jeśli ktoś z Państwa ma wiedzę na temat nieuczciwego postępowania osób zaangażowanych w nabór, proszę o informację lub zgłoszenie tego właściwym organom ścigania.

 

A

19 sierpnia 2020

Weź udział w webinarium “Wsparcie finansowe dla wielkopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP” – 25 sierpnia 2020

Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. wspólnie z Funduszem Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego oraz Funduszem Regionu Wałbrzyskiego zapraszają na bezpłatne webinarium pt.:”Wsparcie finansowe dla wielkopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP”

Konferencja  odbędzie się 25 sierpnia w godzinach 10:00-12:00, na platformie ZOOM.

Celem spotkania jest przedstawienie przedsiębiorcom z regionu wielkopolskiego aktualnie dostępnych instrumentów finansowych oferowanych przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. Spotkanie będzie niepowtarzalną okazją do zapoznania się z całą gamą dostępnych form wsparcia dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw tj.:

 • uzyskanie lub wzmocnienie potencjału ekspansyjnego (eksport);
 • finansowanie umożliwiające realizację zamówienia publicznego;
 • wsparcie poręczeniowe (zabezpieczenie spłaty zobowiązań inwestycyjnych, obrotowych);
 • finansowanie realizacji inwestycji zwiększających efektywność energetyczną, elektromobilność oraz wykorzystanie OZE, mających na celu zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko, w tym poprawę jakości powietrza;
 • finansowanie kapitału obrotowego związanego z prowadzoną przez przedsiębiorstwo działalnością gospodarczą, w tym podatku od towarów i usług;
 • finansowanie zakupu nieruchomości zlokalizowanych na obszarze województwa wielkopolskiego, powiązany z prowadzoną działalnością.

Spotkanie poprowadzą :

Pani Monika Łebedyńska – Starszy Specjalista ds. obsługi klienta. Posiada 18 letnie doświadczenie sprzedażowe w bankowości korporacyjnej m.in. przy realizacji celów sprzedażowych zespołu doradców i analityków, jak również zadań indywidualnych w zakresie obsługi polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych. W Wielkopolskim Funduszu Rozwoju sp. z o.o. zajmuje się współpracą z przedsiębiorcami w zakresie doboru instrumentów finansowych i promocji regionu pod względem realizacji inwestycji rozwojowych. Wspiera specjalistów w zakresie tworzenia produktów finansowych i procedur sprzedażowych. W swojej pracy ceni długofalowe relacje z klientami i znajdowanie właściwych rozwiązań służących rozwojowi przedsiębiorstw.

 Pan Łukasz Walczyna – Dyrektor ds. projektów unijnych, od kilkunastu lat zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem mechanizmów dystrybucji środków publicznych z wykorzystaniem instrumentów finansowych wspierających m.in. rozwój i podnoszenie konkurencyjności przedsiębiorstw oraz realizację projektów z zakresu rewitalizacji i efektywności energetycznej. Ekspert w dziedzinie  funduszy strukturalnych i pomocy publicznej, współtwórca i realizator koncepcji utworzenia Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o., wcześniej odpowiedzialny m.in. za wdrażanie inicjatywy JESSICA i JEREMIE w Wielkopolsce.

Pani Anna Juszczak-WątorAsystent Zarządu ds. Szkoleń i Promocji, od trzech lat związana z Funduszem Regionu Wałbrzyskiego, certyfikowany trener VCC, certyfikowany manager VCC. Realizuje działania związane z usługami szkoleniowymi, finansowymi oraz promocyjnymi. Opracowuje i koordynuje projekty w zakresie pozyskiwania środków finansowych na szkolenia, doradztwo oraz finansowanie działalności gospodarczej przedsiębiorców. Organizuje szkolenia, promuje usługi finansowe i szkoleniowe. Współpracuje w instytucjami okołobiznesowymi, szkoleniowymi, Jednostkami Samorządu Terytorialnego oraz mediami.

Rejestracja na wydarzenie trwa do 21 sierpnia 2020 r. pod adresem mailowym: promocja@wfr.org.pl lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Potwierdzenie udziału otrzymacie Państwo pocztą elektroniczną. Liczba miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

 Link logujący na webinarium zostanie przesłany do Uczestników dzień przed wydarzeniem.

Agenda

A

18 sierpnia 2020

Ważne informacje dla przedsiębiorców w sprawie grantu na kapitał obrotowy.

Na stronie internetowej Grantodawcy – Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o. o., odpowiedzialnej za przyznawanie grantów unijnych w ramach “Wielkopolskiej Tarczy Antykryzysowej”, ukazał się ważny komunikat dla przedsiębiorców.

Czytamy w nim, m. in.:

“Od środowego popołudnia (19 sierpnia 2020 r.) zostanie Państwu udostępniony generator wniosków na stronie www.grant.warp.org.pl, za pomocą którego możliwe będzie wypełnienie wniosku o grant. Wnioski będzie można kompletować do dnia naboru. Kompletny wniosek będą Państwo mogli przesłać do Grantodawcy w wyznaczonym dniu naboru”.

Nabór wniosków rozpocznie się w dniu 24 sierpnia 2020 r. o godz. 9.00 i trwać będzie do dnia 24 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00 (dzień zamknięcia naboru) lub do momentu gdy wartość grantów w złożonych wnioskach przekroczy 110% kwoty alokacji przeznaczonej na udzielenie grantów oddzielnie dla poszczególnych typów wskazanych w § 7 ust. 3 Regulaminu”.

Źródło: warp.org.pl

Komunikat WARP dostępny jest tutaj http://warp.org.pl/uwaga-komunikat-o-dacie-naboru-wniosku/

A

11 sierpnia 2020

Dodatkowe 36 milionów złotych w ramach Pożyczki Płynnościowej

29 kwietnia 2020 roku Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. podpisał umowy umożliwiające Pośrednikom Finansowym: Agencji Rozwoju Regionalnego S. A. w Koninie oraz Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o. rozpoczęcie udzielania wsparcia w postaci Pożyczki Płynnościowej na rzecz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru województwa wielkopolskiego dotkniętych kryzysem ekonomicznym spowodowanym epidemią COVID-19.

Maksymalna wartość jednostkowej pożyczki to 300 000,00 PLN na okres do 72 miesięcy (6 lat), przy oprocentowaniu wynoszącym 0%, bez żadnych dodatkowych opłat ani prowizji. Wkład własny pożyczkobiorcy nie jest wymagany. Pożyczkobiorcy mogą skorzystać z karencji w spłacie kapitału sięgającej nawet 12 miesięcy od dnia jej uruchomienia i maksymalnie 6 miesięcznego zawieszenia wpłat odsetkowych i kapitałowych w pierwszym i drugim roku okresu spłaty.

Pożyczka Płynnościowa została uruchomiona w maju z pulą środków dostępnych dla MŚP – 36 mln zł z możliwością podwojenia tej kwoty. Pod koniec lipca złożonych zostało łącznie ponad 750 wniosków o pożyczkę, których wartość przekraczała 100 mln zł. W związku z dużym zapotrzebowaniem rynku na kapitał zewnętrzny, WFR uruchomił dodatkową pulę środków (kolejne 36 mln zł), która zabezpieczy złożone już wnioski.

A

17 lipca 2020

Przedsiębiorcy! Dokumentacja dotycząca pozyskania grantów na kapitał obrotowy jest już dostępna na stronie Grantodawcy – WARP sp. z o.o.

Informujemy, że dokumenty dotyczące pozyskania grantów na kapitał obrotowy w ramach projektu  „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa” zostały zamieszczone na stronie internetowej Grantodawcy tj. WARP sp. z o.o. https://grant.warp.org.pl/  Zachęcamy do zapoznania się z nimi. Jednocześnie informujemy, że ogłoszenie naboru planowane jest w ostatnich dniach lipca. Termin ten zostanie podany z wyprzedzeniem. Wszelkie pytania dotyczące możliwości wsparcia należy kierować do Grantodawcy:

e-mail: grant@warp.org.pl

tel.: 61 65 06 220 lub 61 65 63 500 lub 514 035 152

A

14 lipca 2020

Wsparcie MSP w zakresie finansowania kapitału obrotowego

Marszałek Marek Woźniak podpisał z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o. (WARP) umowę na realizację projektu „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa” i przekazanie 100 milionów złotych na wsparcie mikro i małych przedsiębiorców z Województwa Wielkopolskiego, którzy z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2 utracili istotną część przychodów i odnotowali straty finansowe. Środki te umożliwią przedsiębiorcom utrzymanie działalności i funkcjonowanie w warunkach kryzysowych w sytuacji nagłego niedoboru kapitału. Pieniądze pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, pozostającego w gestii Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

– Wsparcie w postaci bezzwrotnych grantów to dobre koło ratunkowe dla naszych przedsiębiorców – podkreśla Marszałek Marek Woźniak. – Dziś szczęśliwie finalizujemy prace nad tym instrumentem finansowym z nadzieją, że między innymi dzięki niemu firmy, które utraciły płynność finansową z powodu pandemii, nadal będę mogły funkcjonować na wielkopolskim rynku – mówi Marszałek. 

Dystrybucją środków zajmie się Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o., która wyłoni firmy w postępowaniu konkursowym.

– Rozpoczęcie naboru wniosków planujemy na koniec lipca. Szacujemy, że kwalifikacja do dofinansowania potrwa 3-4 dni, a dystrybucja tych środków będzie bardzo szybka. Przedsiębiorcy potrzebują pomocy tu i teraz – podkreśla Prezes WARP Krzysztof Urbaniak.

Projekt grantowy realizowany jest w ramach Poddziałania 1.5.2 „Wzmocnienie konkurencyjności kluczowych obszarów gospodarki regionu” WRPO 2014+. Decyzja Zarządu Województwa Wielkopolskiego o udzieleniu dofinansowania projektowi „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa” związana jest z podjęciem natychmiastowych działań ograniczających i zapobiegających skutkom pandemii wirusa SARS-CoV-2.

Założenia zostały opisane tutaj.  

A

3 lipca 2020

Materiały z Webinarium o dotacjach na kapitał obrotowy dla przedsiębiorstw

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją oraz zapisem webinarium z 2 lipca dotyczącego wsparcia mikro i małych przedsiębiorstw.

Nagranie webinarium dostępne na kanale YouTube “WRPO Wielkopolska”

Prezentacja – dotacje na kapitał obrotowy dla przedsiębiorstw.

A

2 lipca 2020

Wsparcie MSP w zakresie finansowania kapitału obrotowego

Wsparcie mikro i małych przedsiębiorstw w zakresie finansowania kapitału obrotowego na utrzymanie płynności finansowej, w związku z sytuacją gospodarczą wywołaną pandemią wirusa SARS-CoV-2, będzie udzielane przez Grantodawcę – Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami Grantodawca, czyli WARP sp. z o.o., został wezwany przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego do złożenia dokumentacji, w celu przeprowadzenia naboru dla przedsiębiorców w maksymalnym terminie do 15 lipca 2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim. Na tej podstawie, dokumentacja konkursowa dla przedsiębiorców będzie udostępniona w połowie lipca, a nabór wniosków przez WARP sp. z o.o.,  zostanie uruchomiony pod koniec  lipca br. Wsparcie w postaci grantów udzielanie jest w celu utrzymania płynności finansowej mikro i małych przedsiębiorstw z Wielkopolski.

Masz pytania?

Możesz skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo.